O mnie

Cześć! Nazywam się Marianna Kasperczyk i mieszkam we Wrocławiu. Cieszę się, że trafiłaś/eś na mojego bloga o grzybach!

Pieprznik powstał w 2016 roku. Najpierw pisałam posty i prowadziłam fanpage’a na facebooku, który jest – jak to się zawsze śmieję – swoistym centrum dowodzenia mojej działalności grzybowej😉 Jak coś się dzieje w moim grzybowym życiu (czyli zawsze :D), pewnikiem wyląduje to najpierw na pieprznikowym fejsie.

Dwa lata później uruchomiłam kanał na YouTube. Początkowo nie było to specjalnie udane przedsięwzięcie, jednak z czasem nauczyłam się, co i jak nagrywać, jak mówić, jakich tematów lepiej unikać😉. W tej chwili kanałowi poświęcam najwięcej czasu. Uwielbiam dokumentować swoje wyjścia do lasu, przedstawiać różne gatunki grzybów, pokazywać piękno lasu i moją miłość do grzybów i cudownej Matki Natury!

Cieszę się, że kanał się tak pięknie rozkręca, że zebrała się na nim wspaniała społeczność, którą uwielbiam i bardzo doceniam. Dziękuję, że oglądacie i komentujecie moje filmy <3

Pasją do grzybów zarazili mnie rodzice, ciągali mnie do lasu zaraz, jak nauczyłam się chodzić albo i wcześniej😉 Zbieraliśmy co prawda 10 gatunków grzybów na krzyż, ale i tak były to piękne chwile, za którymi bardzo tęsknię. Dałabym wiele, żeby jeszcze raz przejść się z mamą i tatą do lasu.

Potem „wkręciłam się” w grzyby na serio.

Nie raz pytacie mnie, skąd mam taką wiedzę. Przede wszystkim im więcej wiem, tym bardziej widzę, jak mało wiem. Ale chcę się uczyć każdego dnia, bo jest to jedyna nauka, która mnie nie męczy i nie nudzi. Wiedzę zgłębiam robiąc rocznie setki, jak nie tysiące kilometrów po przeróżnych lasach, głównie Dolnego Śląska, a jak nie mogę być w lesie, to grzyby oglądam w internecie i w książkach.

Zawodowo zajmuję się robieniem stron www i szeroko pojętym tematem digital communications.

Świat grzybów jest przepotężny i przebogaty, nauka i zajęcie na całe życie! Dla mnie najmilsze. Nic nie sprawia mi takiej frajdy.

Należę do Polskiego Towarzystwa Mykologicznego.

Zapraszam do lektury i kontaktu.

Nie zajmuję się identyfikowaniem grzybów na podstawie nadesłanych zdjęć.

Gdzie i skąd uczyć się o grzybach? Przeczytaj mój przewodnik na ten temat:

.