Ja nawet wzięłam z tej okazji urlop i celebruję każdą możliwą chwilę w lesie. A las darzy teraz pięknie. Przynajmniej w górskich rejonach Dolnego Śląska. Z tego co słyszę, niziny też startują.

Borowiki sosnowe
Borowiki sosnowe – dla mnie najpiękniejsze grzyby <3

Oby wysyp grzybów trwał jak najdłużej. Bo co kojarzy się bardziej z sezonem grzybowym niż sam wrzesień?

Grzyby w kuchni
Grzyby w kuchni to radocha dla wszystkich zmysłów

Dla mnie sezon trwa co prawda cały rok, ale właśnie teraz przeżywam najbardziej grzybne i najciekawsze wyjścia do lasu.

Kosz różnych grzybów
Kosz kolorowych grzybów – sezon 2020

Paweł Lenart zapytał mnie ostatnio w wywiadzie, jaki będzie według mnie ten sezon. Odpowiedziałam, że niesamowity, rekordowo dobry i że wreszcie tak się emocjonalnie nachapię, że od dźwigania grzybów urosną mi muskuły. A nie mówiłam? Tak dokładnie się dzieje 😀

Przedwczorajsza Szklarska Poręba? O mój boże, jeszcze chyba nigdy dotąd nie spotkałam 25 prawdziwków koło siebie 😀 A sądziłam, że nie może być lepiej niż tydzień wcześniej z Pawłem w Kłodzku Kukułce.

Borowiki szlachetne
Borowiki szlachetne – teraz w Szklarskiej Porębie jest ich wysyp

Do tego Góry Sowie co rusz sprawiają mi prezenty, o których nawet nie marzyłam: własną miejscówkę na najpiękniejsze grzyby na świecie: borowiki sosnowe, a kilka godzin temu spotkałam tam po raz pierwszy raz w życiu rzadkie borowce dęte oraz pieprzniki pomarańczowe: gatunek ze statusem E, czyli wymierający.

Borowce dęte
Borowce dęte – rzadkie grzyby, ja je znalazłam dziś po raz pierwszy w życiu:)

Jest pięknie i niech to trwa na zawsze! Marzę o tym, żeby zamieszkać w lesie i żyć długo i szczęśliwie. Niczego innego nie potrzebuję. Niczego innego już nawet nie chcę.