NATURA

Wiosna za pasem, choć pogoda na razie dynamiczna

10 marca 2019
Przebiśniegi

Byłam ostatnio parę razy na foto wyprawach na łono Natury i zebrała mi się przyjemna galeryjka, którą pragnę zaprezentować na pieprzniku.

Pogoda w lutym zdecydowanie zachęcała do wyjazdów i spacerów! Kto by nie skorzystał z możliwości otrzepania się z zimowego kurzu, gdy słupek rtęci skakał nawet do 19 stopni?! Oczywiście przedwiośnie i wczesna wiosna to pory roku kapryśne i zmienne, i nie ma co się przywiązywać do ich łagodnego oblicza.

Teraz mamy tego najlepsze dowody: wichury, że miotły przed domem latają, z ukosa zacinające, nagłe ulewy i w ogóle dalej jednak trzeba chodzić w zimowej kurtce – worze, i z tymi trampkami to falstart raczej był.

Ale można już oko zawiesić na młodych listkach najpierwej zieleniejących krzaków, przebiśniegi i cebulice kwitną od kilku tygodni (i jaki dobry mam w tym roku do nich dostęp!), a jak tu do Was piszę, to zerkam przez okno przed dom i fioletowią się tam do mnie prześliczne krokusy.

Może w tym roku będziemy mieć prawdziwą wiosnę, a nie długą zimę, która znienacka przechodzi prosto w lato? Póki co wszystko na to wskazuje!

You Might Also Like

2 komentarze

 • Reply Wojtek 10 marca 2019 at 16:44

  Lada dzień zrzucimy zimowe, znienawidzone wory i na stałe wbijemy się w t-shirt’y i trampeczki .. lada dzień ❤️

  • Reply pieprznik 10 marca 2019 at 18:04

   No marzę już o tym. Nienawidzę już tego zimowego wdzianka. Bleee

  Skomentuj

  Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.