FOTOGRAFIA PRZYRODNICZA NATURA

Kolory lata

17 sierpnia 2020

Byłam wczoraj w swoim ulubionym tegorocznym miejscu grzybowo-wypadowym, a mianowicie pod górą Ślężą, w okolicach miejscowości Sady (swoją drogą czy Sady nie kojarzą się z bajecznym latem?).

Mimo dwutygodniowej suszy i upałów ponad 30 stopni, udało mi się znaleźć jeszcze parę koźlarzy i kilka gołąbków. Potem wzięłam fotograficzne zabawki i poszłam na łąkę.

Ostatnio przypomniałam sobie o starym obiektywie Helios, który dostałam kiedyś od siostry i poszedł on w ruch, na przemian z ukochaną 105-tką makro.

Lato mamy piękne, intensywne i dojrzałe. Upały doskwierają, ale jak sobie policzę, że za dwa i pół miesiąca listopad, przestawiam się na tryb doceniania „tu i teraz” i w zamian wciągam w płuca haust gorącego powietrza i przyjmuję całe bogactwo, które Matka Natura podaje nam na tacy. Nic, tylko wyciągnąć po to ręce, otworzyć na to serce.

Wieczorem trafiłam na małą polankę, a na niej: jabłonie, jarzębina, jeżyny i kalina; zioła i kwiaty; w topolkach jeden, jedyny koźlarz (😊); ale uwaga – wszędzie też pełno parzącego barszczu Sosnowskiego!

Obok pole kukurydzy, rozglądałam się za głownią (taki grzyb, w Meksyku uchodzi za przysmak, u nas też ma swoich entuzjastów, wygląda wstrętnie :D), nie było, może to i lepiej.

Kolory lata i bogactwo wszystkiego oszałamia! Nie raz sobie myślę, że gdyby przykładowo w takim lutym dostać na jeden dzień w prezencie taką migawkę sierpniowego dnia, z całym jego inwentarzem, to człowiek by chyba umarł ze szczęścia… albo z szoku.

Kolory lata – zielenie

Ślimaki nie boją się pokrzyw, podobnie jak mój Wujek Jan, który uważa oparzenia pokrzywą za lepsze od akupunktury;)
Ależ malowniczy mi tu kadr wyczarował obiektyw Helios, jak malowany!

Kolory lata – żółcie

Większość zbóż już skoszona (a teraz sobie to wymówcie na głos :D)

Kolory lata – pomarańcze

Koźlarze z kapeluszami w kolorach pomarańczu to jeden z moich ulubionych tematów fotograficznych!
Malownicza heliossowska jarzębina w tle

Kolory lata – czerwienie

Dojrzewają już kaliny. Ciekawa sprawa, wreszcie przydała mi się “apka” PlantSnap, która “powiedziała mi”, co to za piękne kulki!

Kolory lata – fiolety

Gołąbki występują w całym wachlarzu kolorów! M.in. w fioletach <3

Kolory lata – niebieskości

Wieczór i noc 12 sierpnia spędziłam na łące, pod gołym niebem. Świerszcze cykały, gwiazdy spadały, Droga Mleczna cieszyła oko, pokrzywy parzyły tyłek (dobrze że nie wlazłam po ciemku na barszcz Sosnowskiego!)

You Might Also Like

2 komentarze

  • Reply Wojtek 17 sierpnia 2020 at 15:12

    Pięknie kolorowo. Jarzębina z heliossa .. Ty wiesz na co

  • Skomentuj

    Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.