NATURA WIOSNA

Luty 2021: od srogiej zimy do rekordów ciepła

2 marca 2021
Przebiśniegi

Luty 2021 zapamiętamy jako miesiąc dynamicznych zmian. Aż trudno uwierzyć, że w weekend 14 lutego łaziłam po górach, po kolana w świeżym śniegu (no, może po łydki😉), w kolejny podziwiałam pierwsze, leśne przebiśniegi, a we środę 24 lutego zainaugurowałam sezon leżakowy w parku!

Temperatura we Wrocławiu wzrosła wtedy do 21 stopni i pobite zostały rekordy sprzed 30 lat. Cudownie było to świętować w Naturze, w parku, a potem w lesie <3

Codziennie nowe roślinki!

Kocham ten czas kiedy codziennie, dosłownie codziennie wyrasta coś nowego. Poprzez stertę nieżywych liści, przebija coraz więcej zieleninki. Każde maleństwo cieszy! Każde jest przeze mnie zauważone i uwielbione. Przebiśniegi, czosnek niedźwiedzi (yes!!!), glistnik jaskółcze ziele, listki cebulic, przytulia.

„Wdepłam” już nawet ręką w pierwszą pokrzywę i przyniosło mi to bardzo dużo dziwnego zadowolenia 😀 (oparzenia pokrzywą są bardzo zdrowe😊).

Młoda pokrzywa
Już są młode pokrzywki:)
Czosnek niedźwiedzi
Czosnek niedźwiedzi – co za radość, że wystartował!
Luty 2021 - a już wiosna
Luty 2021 – a już wiosna. Swoją drogą – co to za zwitki?:)

Bogdaszowice – nowa, świetna miejscówka na przebiśniegi

Dostałam kiedyś cynk od Przyrodniczo.pl, że na wschód od wsi Bogdaszowice w Dolinie Bystrzycy rośnie największa krajowa populacja przebiśniegów, a ich liczbę szacuje się na aż ok. 34,4 milionów osobników!

Tak się idealnie składa, że owo miejsce znajduje się jedynie 15 minut jazdy samochodem od mojego domu. Mieszkańcy Muchoboru Wielkiego we Wrocławiu choć raz w czymś uprzywilejowani 😛 Mają najlepszy start do bogdaszowickich przebiśniegów😊 A jest ich tam prawdziwe multum, potwierdzam.

Przebiśniegi
Koło Bogdaszowic na przebiśniegi wpada się już przy samej drodze. Wystarczy wyjść z auta 😀
Przebiśniegi
Cóż za tajemnicze życie toczy się przy samej ziemi:)
Przebiśniegi
Te przebiśniegi to akurat z Okulic, ale też z Parku Krajobrazowego Dolina Bystrzycy

Zaczyna się ta lepsza połowa roku

Żegnaj luty. Żegnaj beznadziejny okresie listopad-luty. Dni są już znacząco dłuższe. W słoneczny dzień mogę siedzieć w lesie spokojnie do 17:30. Po zmianie czasu będę znowu mogła jeździć „na naturę” po pracy!!!

Wiosna:)

Life’s good.

Jak ja lubię te wczesnowiosenne wyprawy!

You Might Also Like

Brak komentarzy

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.